Loteryjny konkurs skoków w Pjongczangu. Polacy bez medali

Loteryjny konkurs skoków w Pjongczangu. Polacy bez medali

Kamil Stoch podczas zawodów w Pjongczangu
Kamil Stoch podczas zawodów w PjongczanguŹródło:PAP/EPA / FILIP SINGER
Kamil Stoch zajął czwarte, a Stefan Hula piąte miejsce w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni w Pjongczangu. Mistrzem olimpijskim został Niemiec Andreas Wellinger.

Po pierwszej serii szanse na medale dla Polaków były ogromne. Stefan Hula po skoku na 111 metrów był pierwszy, a Kamil Stoch (106,5 metra) zajmował drugie miejsce – ex aequo z Norwegiem Johannem Andre Forfangiem.

W drugiej serii Stefan Hula skoczył 105,5 metra. Taką samą odległość uzyskał Kamil Stoch. Polakowi zabrakło do brązowego medalu 0,4 punktu.

Mistrzostwo olimpijskie wywalczył Niemiec Andreas Wellinger. Drugie miejsce na podium zajął Norweg Johann Andre Forfang. Trzeci był jego rodak Robert Johansson.

Konkurs w Pjongczangu rozegrano w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Karty rozdawał wiatr. Zawodnicy byli wstrzymywani i często schodzili z belki. Kolejną szansę na medale nasi skoczkowie będą mieli w przyszłą sobotę, 17 lutego, podczas zawodów na dużej skoczni.

Źródło: DoRzeczy.pl