Rosja gromi Arabię Saudyjską w meczu otwarcia. Putin cieszy się z wyniku

Rosja gromi Arabię Saudyjską w meczu otwarcia. Putin cieszy się z wyniku

Dodano:
Mecz otwarcia mundialu
Mecz otwarcia mundialu Źródło: PAP/EPA / PETER POWELL
Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Rosja pokonała Arabię Saudyjską 5:0. To najwyższy w historii wynik, jaki padł w meczu otwarcia mistrzostw świata. Co ciekawe, zespół Stanisława Czerczesowa nie wygrał żadnego meczu w 2018 roku.

Bramki dla gospodarzy mundialu strzelali: Gazinskiy, Cheryshev (dwie), Dzyuba i Golovin.

Pierwszy gol padł już w 12. minucie, po dośrodkowaniu Gołowina, głową gola strzelił Jurij Gaziński. Drugą bramkę strzelił Dienis Czeryszew. Przewagę na 3:0 zdobył w 71. minucie Artiom Dziuba, który wszedł na boisko 89 sekund wcześniej.

Dwa ostatnie gole padły w doliczonym czasie gry i zdecydowanie były to najładniejsze bramki. Najpierw Czeryszew uderzył zewnętrzną częścią stopy prosto w okienko, a przed końcowym gwizdkiem Gołowin zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

Na trybunach rosyjskim piłkarzom kibicował prezydent Władimir Putin.