Deszcz bramek w Kazaniu. Francja pokonuje Argentynę

Leo Messi
Leo Messi / Źródło: PAP / Mahmoud Khaled
Dodano 14
Po zaciętym pojedynku Francja pokonała Argentynę 4:3. Leo Messi jedzie do domu. Gwiazdą meczu okazał się zaledwie 19-letni Kylian Mbappe.

Po nieudanych meczach w fazie grupowej, z której ledwo udało jej się awansować, Argentyna tym razem stanęła na wysokości zadania i mimo, że wraca już do domu, to zapewniła widzom prawdziwe widowisko piłkarskie.

To Francji pierwszej udało się strzelić gola. Antoine Griezmann już na początku spotkania, bo w 13 minucie, pokonał argentyńskiego bramkarza. Następne dwie bramki należały już jednak do Argentyny. Najpierw Angel Di Maria wyrównał w 43 minucie, a po przerwie Gabriel Mercado podwyższył na 2:1 dla Argentyny. Francuzi jednak szybko pozbierali się po tej serii. Ledwie 10 minut później Benjamin Pavard doprowadził do wyrównania, a następnie młodziutki Kylian Mbappe rozwiał nadzieje Argentyńczyków dwukrotnie trafiając do ich bramki (w 64 i 68 minucie). Na otarcie łez już w doliczonym czasie gry gola dla Argentyny strzelił jeszcze Aguero, niemniej drużyna Messiego miała już zbyt mało czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

W ten sposób Argentyna kończy swoją przygodę z rosyjskim mundialem, a Francja przechodzi do ćwierćfinałów.

Może to i dobrze, że afrykańczycy przeszli dalej?!
    Dodaj odpowiedź 2 1
      Odpowiedzi: 0
    • Najlepszy mecz dotychczas IP
      Nie tylko ze względu na wynik i kunszt zawodników.
      To powinien być mecz instruktażowy dla naszej reprezentacji. Oglądać 3 x dziennie. Przez 4 lata
      Tam widać, co oznacza "zaangażowanie", gra na 110% i walka o każą piłkę
      Dodaj odpowiedź 8 0
      • siggi IP
        Ogladajac mecz Francji i Argentyny, przeszlo mi przez mysl, ze fajnie byloby gdyby Argentyna miala polskie koszulki i stali sie Polakami. Piekny meczy w wykonaniu obu druzyn. Polskie orly nieloty - uczyc sie od profesorow grania w noge !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Dodaj odpowiedź 5 2
        • Wizjoner IP
          Teraz zaczynają się mistrzostwa świata - usiadłem przed tv z napojem i patrzyłem z zaciekawieniem i podziwem. Walka, technika, szybkość. A Polacy? Porównajcie polską ligę z LM. Za tę manianę co odwalili na koniec reprezentację należy gruntownie przewietrzyć - Nawałka do zwolnienia, zawodnikom powyżej 30-tki dziękujemy, Lewy na ławę żeby oprzytomniał. Młodzi niech grają nawet kosztem rankingów