SportChorwacja drugim finalistą mundialu! Anglia pokonana

Chorwacja drugim finalistą mundialu! Anglia pokonana

Chorwacja - Anglia
Chorwacja - Anglia / Źródło: PAP/EPA / SERGEI CHIRIKOV
Dodano 34
Reprezentacja Chorwacji wygrała półfinałowy mecz z Anglią. Tym samym zagra z Francją w finale mistrzostw świata w piłce nożnej.

Anglia szybko, bo już w 5. minucie, ustanowiła przewagę golem Kierana Trippiera z rzutu wolnego.

W drugiej połowie meczu, w 68 minucie na 1:1 wynik wyrównał Ivan Perisić. Asystował mu Sime Vrsaljko.

Żeby rozstrzygnąć spotkanie konieczna była dogrywka. W drugiej połowie dogrywki gola dla Chorwatów strzelił Mario Mandzukić i ten strzał dał im zwycięstwo.

W niedzielę Chorwacja zagra z Francją w finale mundialu. Z kolei Anglia powalczy z Belgią o trzecie miejsce już w sobotę.

/ Źródło: DoRzeczy.pl
/ mpu

Z całym szacunkiem dla Mistrzostw Świata w piłce nożnej, ale jest to impreza podrzedna w stosunku do Ligi Mistrzów i to od wielu lat. Kiedyś reprezentacje były silniejsze od klubów, teraz na odwrót. Serce za Chorwacją ale rozum podpowiada , że Trójkolorowi wygrają.
    Dodaj odpowiedź 1 1
      Odpowiedzi: 0
    • POhybel IP
      Wystarczy pojechać do Chorwacji aby zobaczyć siłę wiary Katolickiej. Nie Bóg bedzie z Chrowatami i pokonają lewacko muzułmańską drużynę Francji