SportDramat Chorwatów. Francuzi mistrzami świata

Dramat Chorwatów. Francuzi mistrzami świata

Finał mundialu Francja-Chorwacja
Finał mundialu Francja-Chorwacja / Źródło: PAP / Facundo Arrizabalaga
Dodano 123
Po dramatycznym meczu Francuzi pokonali Chorwatów 4:2 w finale rosyjskiego mundialu.

W Moskwie padł prawdziwy deszcz bramek. Wszystko zaczęło się w 18 minucie, gdy po dośrodkowaniu Griezmanna z rzutu wolnego padła samobójcza bramka. Chorwaci jednak potrzebowali jedynie 10 minut, aby wyrównać.

Pech jednak nie opuszczał Chorwacji. W 38 po rzucie rożnym piłka odbiła się od ręki chorwackiego piłkarza i sędzia zdecydował, że Francji przysługuje rzut karny. Griezmann bezlitośnie wykorzystał tę szansę.

Dramat Chorwatów rozpoczął się po wznowieniu meczu w drugiej połowie spotkania. W 59 minucie Pogba pięknym strzałem podniósł wynik na 3:1, a w 6 minut później Mbappe dobił Chorwatów, wbijając 4 bramkę dla Francji.

Chorwaci nie poddali się i atakowali dalej. Przyniosło to rezultat w 69 minutcie, gdy Mandzukić strzelił gola po fatalnym błędzie francuskiego bramkarza.

Podopieczni Zlatko Dalića nadal próbowali doprowadzić do wyrównania, ale Francuzi nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Po dwudziestu latach trójkolorowi ponownie są mistrzami świata.

1 298 259 789 ludnościowa Afryka wygrała z 4 130 408 Chorwacją.
    Dodaj odpowiedź 2 4
      Odpowiedzi: 0
    • Agnieszka IP
      Mecz nie zły, ale niestety :((( drukowany........................
      Dodaj odpowiedź 2 3
      • kij w mrowisko IP
        Sporo Francuzów gra w lidze angielskiej i jakoś to naszym fanom futbolu nie przeszkadza. Francuzi ciemnoskórzy zostali wyszkoleni we Francji, a Mbape ma nawet francuską maturę. Po co te złośliwości że wygrała Afryka? Po co to szukanie dziury w całym a la Bałkany? Wygrała lepsza drużyna mająca takiego trenera jak Didier Deschamps. SZACUN dla tych Messieurs.
        Dodaj odpowiedź 7 9
        • Jaki znowu dramat. Aż tak dobrze nie grali IP
          Starali się bardzo, ale 2 prezenty dali francom.
          Dodaj odpowiedź 7 3
          • Piotrek IP
            Mogliśmy my dzisiaj się cieszyć z wygranej Na Mundialu ale zabrakło nam szczęścia i aktorów.
            Szkoda może za cztery lata Polska będzie Mistrzem Świata
            Dodaj odpowiedź 5 2
              Odpowiedzi: 1
            • rolva IP
              Czarna "Francja" wygrała. Świat stanął do góry nogami.......
              Dodaj odpowiedź 17 3
              • Pan Murzyński - Filipiński IP
                Chorwacja kontra Reszta Świata : 2 do 4
                Dodaj odpowiedź 15 2
                • Tomek IP
                  Drugie miejsce w mistrzostwach świata to według redaktorów DoRzeczy "dramat". Ciekawe.
                  Dodaj odpowiedź 8 6
                  • Atanazy IP
                    Fascynujący są Chorwaci. Wielki zespół, wielkie postacie. Oni są mistrzami.
                    Dodaj odpowiedź 25 6
                      Francuscy niewolnicy z Tulonu kontra Chorwacja.
                      Dodaj odpowiedź 19 5
                      • rewir IP
                        Griezmann to śmieć. Piłkarz o olbrzymich umiejętnościach i człowiek o zeszmaconym charakterze.