Polska wygrywa z Bułgarią. Jesteśmy na pierwszym miejscu w grupie

Polska wygrywa z Bułgarią. Jesteśmy na pierwszym miejscu w grupie

Mecz Polska-Bułgaria
Mecz Polska-Bułgaria Źródło: PAP / Maciej Kulczyński
Po czterech zwycięstwach na mistrzostwach świata polscy siatkarze walczyli dziś o pierwsze miejsce w grupie D. Udało się. Mecz z Bułgarią zakończył się wynikiem 3:1.

Podopieczni Vitala Heynena bez problemu wygrali pierwszego seta, gromiąc Bułgarów 14:25. Sytuacja zmieniła się w kolejnym secie, który od początku był wyrównany. Pod koniec na prowadzenie wysunęli się Bułgarzy i to oni zdobyli punkt, wygrywając z nami 25:23. Trzeci set należał już do Polaków, choć gra była wyrównana, zakończył się wynikiem 22:25.

Mecz skończył się po czterech setach, ostatnia odsłona była bardzo emocjonująca, siatkarze obu drużyn szli "łeb w łeb". Ostatecznie jednak to Polakom udało się osiągnąć zwycięstwo.

Nie przegrywając żadnego meczu, zdobywając 15 punktów, zajmujemy pierwsze miejsce w grupie D i przechodzimy do drugiej fazy turnieju.