Polscy siatkarze najlepsi na świecie. Biało-Czerwoni w pięknym stylu pokonali Brazylię

Polscy siatkarze najlepsi na świecie. Biało-Czerwoni w pięknym stylu pokonali Brazylię

Polska mistrzem świata w piłce siatkowej
Polska mistrzem świata w piłce siatkowej Źródło: PAP / Maciej Kulczyński
Po wspaniałym meczu polscy siatkarze pokonali Brazylijczyków i zdobyli złoty medal mistrzostw świata, broniąc tym samym tytułu sprzed czterech lat.

Polacy w fenomenalnym stylu pokonali Brazylijczyków 3:0, nie pozostawiając rywalowi żadnej nadziei.

Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla Biało-Czerwonych, choć było nerwowo, szczególnie w końcówce, siatkarze wygrali pierwszego seta 28 do 26.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej, Polska-Brazylia

Później już było tylko lepiej.

Polscy zawodnicy odżyli po wygranym secie i druga część spotkania przebiegała już dużo sprawniej. Podopieczni Vitala Heynena szybko osiągnęli sporą przewagę punktową nad rywalem i ostatecznie wygrali drugiego seta 25 do 20.

Trzeci set był już tylko przypieczętowaniem doskonałej formy polskich siatkarzy. Zaczął się bardzo korzystnie dla naszych i tak się też skończył. Polacy nie dali szans rywalowi, wygrywając 25 do 22.

W wielkim finale tegorocznych mistrzostw świata Biało-Czerwoni wygrali z Brazylią. Powtórzyła się sytuacja z 2014 roku, gdy wygraliśmy z tą samą drużyną. Jedyną różnicą jest wynik, wtedy wygraliśmy 3 do 1, tym razem nie straciliśmy żadnego seta.

Brazylia zajęła drugie miejsce, Amerykanie w walce o trzecie miejsce wygrali z Serbią i to oni zostali brązowymi medalistami.