Świat10-latka zmarła po kąpieli w jeziorze. "Miała otwarte oczy, ale nie było z nią kontaktu"

10-latka zmarła po kąpieli w jeziorze. "Miała otwarte oczy, ale nie było z nią kontaktu"

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Źródło: pixabay/ domena publiczna
Dodano
Lekarzom nie udało się uratować 10-latki, która trafiła do szpitala po tym jak jej mózg zaatakowała ameba. Groźny pierwiastek dostał się do organizmu dziewczynki w czasie kąpieli w jeziorze.

Po kąpieli w jeziorze Whitney w pobliżu Waco w USA 10-letnia Lily Avan źle się poczuła. Początkowo skarżyła się tylko na ból głowy, który rodzice uznali za objaw infekcji. Szybko pojawiła się także gorączka. Kiedy ból głowy był tak silny, że dziewczynka nie mogła spać, rodzice postanowili poprosić o pomoc lekarza. W tym czasie dziewczynka miała otwarte oczy, ale nie było już z nią kontaktu. Lekarz podjął decyzję o konieczności zgłoszenia się do szpitala, co uczynili rodzice. Przeprowadzone tam badania wykazały, że mózg Lily zaatakowała ameba.

Z doniesień "Independent" wynika, że dziewczynki nie udało się uratować.

Informację o śmierci 10-latki podała na Facebooku także szkoła, do której uczęszczała. "Była absolutnym błogosławieństwem dla naszej szkoły. Była wybitną uczennicą, ale co ważniejsze, była niesamowitą osobą i przyjacielem dla wszystkich" – napisano.

Czytaj także:
"Tego widoku nie zapomnę do końca życia". Tragiczny finał poszukiwań 26-letniej Magdaleny P.

/ Źródło: RMF 24
/ api

Czytaj także

O północy z piątku na sobotę (11 na 12 października) rozpoczyna się cisza wyborcza
[Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (13 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także