ŚwiatBez niespodzianki. Exit polls: Władimir Putin prezydentem Rosji

Bez niespodzianki. Exit polls: Władimir Putin prezydentem Rosji

Władimir Putin, prezydent Rosji
Władimir Putin, prezydent Rosji / Źródło: PAP/EPA / YURI KADOBNOV / POOL
Dodano
Władimir Putin po raz czwarty zostanie prezydentem Rosji. Wyniki exit polls dają mu zdecydowaną przewagę nad kontrkandydatami.

Z opublikowanych wieczorem sondażowych wyników wyborów prezydenckich w Rosji wynika, że Władimir Putin uzyskał w nich 73,9 proc. głosów. Oznacza to, że nie będzie potrzebna druga tura.

To będzie czwarta kadencja tego polityka. Władimir Putin był już prezydentem w latach 2000-2008 (dwie kadencje) i 2012-2018.

W obwodzie kaliningradzkim głosowanie w dzisiejszych wyborach zakończyło się o godz. 21 czasu lokalnego (19 czasu polskiego). W Federacji Rosyjskiej trwało od godziny 8.00 do 20.00 czasu lokalnego.

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także