ŚwiatWęgry: Opozycyjne media zostaną zamknięte. Ich właściciel się wycofał

Węgry: Opozycyjne media zostaną zamknięte. Ich właściciel się wycofał

Viktor Orban, premier Węgier
Viktor Orban, premier Węgier / Źródło: PAP/EPA / JULIEN WARNAND
Dodano
Główny opozycyjny dziennik węgierski "Magyar Nemzet" oraz rozgłośnia Lanchid Radio zostaną zamknięte, ponieważ finansujący je dotąd biznesmen Lajos Simicska wycofuje się z mediów

"Magyar Nemzet" jutro ukaże się po raz ostatni, zaś Lanchid Radio przestanie nadawać punktualnie o północy. "Tygodnik "Heti Valasz" będzie nadal publikowany tylko wówczas, jeśli znajdzie nabywcę, który będzie go finansować" – informuje portal Index.hu. Nie zostanie zamknięta należąca do Simicski Hir TV, chociaż tam nastąpi "racjonalizacja". Nie jest też jasna przyszłość tygodnika "Heti Valasz".

Simicski był przez wiele lat blisko związany z Fideszem, ale trzy lata temu jego stosunki z premierem Viktorem Orbanem gwałtownie się pogorszyły. Wtedy "Magyar Nemzet" zmienił kierunek na opozycyjny.

/ Źródło: indeks.hu, twitter@kropka_hu
/ kga
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także