ŚwiatKorea Północna: Stracono sześć osób. Próbowały przemycić... książkę telefoniczną

Korea Północna: Stracono sześć osób. Próbowały przemycić... książkę telefoniczną

Kim Dzong Un
Kim Dzong Un / Źródło: fot. STR/AFP PHOTO/EAST NEWS
Dodano
W Korei Północnej skazano na śmierć i stracono sześć osób za to, że te próbowały przemycić książkę telefoniczną.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" książka telefoniczna jest uważana w Korei Północnej za dokument tajny, gdyż zawiera numery fabryk i ich dyrektorów. Władze nie wydały oddzielnego komunikatu o egzekucji, a jedynie zamieściły informacje w filmie instruktażowym przygotowanym dla kadr, co ma być dla nich ostrzeżeniem. Rodziny skazanych zostały zesłane do prowincji Hwanghae

Do próby wycieku miało dojść w Pyongyangu. Wysoki rangą urzędnik północnokoreański, który zażądał anonimowości, powiedział w piątek portalowi Daily NK, że reżim zwiększył egzekwowanie "bezpieczeństwa informacji wewnętrznych" po ostatniej próbie wycieku numerów telefonicznych, która miała miejsce w 2017 roku.

Czytaj także:
Spotkanie Donald Trump–Kim Dzong Un w Polsce? Szef MSZ: Chciałbym, ale nie sądzę
Czytaj także:
Korea Północna wstrzymuje próby jądrowe i rakietowe

/ Źródło: Gazeta Wyborcza / upi.com
/ jfi
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także