ŚwiatWśród pasażerów było 5 obcokrajowców, przeżyły 3 osoby. Nowe informacji dot. katastrofy samolotu

Wśród pasażerów było 5 obcokrajowców, przeżyły 3 osoby. Nowe informacji dot. katastrofy samolotu

Katastrofa Boeinga 737
Katastrofa Boeinga 737 / Źródło: PAP / Omara García
Dodano
Wśród pasażerów samolotu, który wczoraj uległ wypadkowi było 5 obcokrajowców. Media podają, że wypadek przeżyły trzy kobiety. Rannych przetransportowano do szpitala.

Jak podają media, samolot spadł niedługo po starcie z międzynarodowego lotniska Jose Marti w Hawanie. Na pokładzie maszyny było 107 osób.

Większość pasażerów pochodziło z Kuby, ale na pokładzie samolotu znalazło się również pięciu obcokrajowców. Nie wiadomo jednak, jakiej byli narodowości.

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać fragment akcji ratunkowej na miejscu katastrofy. Na filmiku widać m.in. jak ratownicy przewożą do szpitala jedną z ocalonych osób.

Media donoszą, że stan ocalonych osób jest krytyczny. Władze w Hawanie nie potwierdziły jeszcze oficjalnie liczby ofiar katastrofy. Cały czas nie są znane przyczyny katastrofy.

/ Źródło: Reuters / Polsat News
/ jfi
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także