ŚwiatChorwacja drugim finalistą mundialu! Anglia pokonana

Chorwacja drugim finalistą mundialu! Anglia pokonana

Chorwacja - Anglia
Chorwacja - Anglia / Źródło: PAP/EPA / SERGEI CHIRIKOV
Dodano 34
Reprezentacja Chorwacji wygrała półfinałowy mecz z Anglią. Tym samym zagra z Francją w finale mistrzostw świata w piłce nożnej.

Anglia szybko, bo już w 5. minucie, ustanowiła przewagę golem Kierana Trippiera z rzutu wolnego.

W drugiej połowie meczu, w 68 minucie na 1:1 wynik wyrównał Ivan Perisić. Asystował mu Sime Vrsaljko.

Żeby rozstrzygnąć spotkanie konieczna była dogrywka. W drugiej połowie dogrywki gola dla Chorwatów strzelił Mario Mandzukić i ten strzał dał im zwycięstwo.

W niedzielę Chorwacja zagra z Francją w finale mundialu. Z kolei Anglia powalczy z Belgią o trzecie miejsce już w sobotę.

34
  • Ricky IP
    Z całym szacunkiem dla Mistrzostw Świata w piłce nożnej, ale jest to impreza podrzedna w stosunku do Ligi Mistrzów i to od wielu lat. Kiedyś reprezentacje były silniejsze od klubów, teraz na odwrót. Serce za Chorwacją ale rozum podpowiada , że Trójkolorowi wygrają.
    Dodaj odpowiedź 1 0
      Odpowiedzi: 0
    • POhybel IP
      Wystarczy pojechać do Chorwacji aby zobaczyć siłę wiary Katolickiej. Nie Bóg bedzie z Chrowatami i pokonają lewacko muzułmańską drużynę Francji
          Chłopaki po 30 lat a jaka kondycja ,po 3 dogrywkach.BRAVO
          Nie to co nasze Cioty w pierwszym meczu już bez kondycji bez ambicji.
          Dodaj odpowiedź 22 1
          • Bramki są 2 IP
            Widzieliście jak obie drużyny na murawie dawały z siebie wszystko? Dla swoich krajów. Pięknie... Prawdziwi sportowcy z charakterem.
            Serwis realsport101.com wybrał najgorszy zespół mistrzostw, domyślacie się jaki hm?
            Dodaj odpowiedź 13 0
            • szustykrul IP
              Brawo Europo! Gratulacje dla Hrvatskiej...Ciąg dalszy dobrej zmiany to jeszcze złoić tyłki kalifatowi znad Loary...
              Dodaj odpowiedź 14 2
              • Winner IP
                Jakby nie patrzeć to w finale znowu wygra Real.
                Dodaj odpowiedź 4 0
                • Roman IP
                  Nasza reprezentacja niech pozostanie smutnym symbolem "dobrej zmiany"
                  Dodaj odpowiedź 4 17
                  • Mikołaj IP
                    Polscy piłkarze powinni oglądać ten mecz codziennie aż utrwali im się ścieżka podprogowa.
                    Dodaj odpowiedź 28 0
                    • chester IP
                      Piękny zryw Chorwacji w drugiej połowie. Widać, że grają z sercem i chcą wygrać. Widok pokonanych Angoli po meczu - bezcenny.
                      Dodaj odpowiedź 30 1
                      • sem55 IP
                        W końcu wygrali biali.Co to za mistrzostwa świata jak w drużynie europejskiej która pokonała Brazylię było więcej czarnych niż w drużynie Brazylii.
                        Dodaj odpowiedź 37 3
                        • Mundek Nizior IP
                          Dlaczego w drużynie Chorwacji nie ma  ANI JEDNEGO zawodnika o innej karnacji skóry ? Sami biali ! Toż to jest dyskryminacja rasowa. Ja tam będę kibicował brązowej Francji.
                          Dodaj odpowiedź 27 6
                          • its me IP
                            Brawo Chorwacja!!!
                            A teraz wypoczywać i pogonić pewnych siebie żabojadów!
                            Swoją drogą, jak się patrzy na 16 (!) ponoć drużyną w rankingu FIFA, która dociera do finału po wspaniałej grze, to trudno oprzeć się wrażeniu, że nasze "orły" w ogóle nie powinny na mistrzostwa pojechać