"Grajcie tak prosty futbol, jak to tylko możliwe". Wyciekło nagranie z szatni Francuzów z finału mundialu

"Grajcie tak prosty futbol, jak to tylko możliwe". Wyciekło nagranie z szatni Francuzów z finału mundialu

Francja - Belgia
Francja - Belgia Źródło:PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON
Do sieci wyciekł filmik nagrany w szatni Francji w przerwie finałowego meczu piłkarskich mistrzostw świata. Selekcjoner Francuzów Didier Deschamps motywował swoich zawodników.

Na filmie widać, jak selekcjoner Francuzów mówi do siedzących w szatni i odpoczywających w przerwie meczu zawodników. – Widzicie, ile oni wkładają energii w grę? Używają ciała, łokci. Są agresywni, cały czas szukają Mandżukicia, uważajcie na niego. (...) Grajcie tak prosty futbol, jak to tylko możliwe. Gdy posiadacie piłkę, a pojawia się obok was przeciwnik, to natychmiast ma się pokazać partner, któremu oddacie piłkę. (...) 45 minut! Wiecie, co będzie później. Głowy do góry! Gdy macie piłkę: boom, poślijcie ją do przodu – mówił.

twitter

Francuzi ostatecznie pokonali w finale Chorwatów 4:2 i wygrali piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji.

Źródło: DoRzeczy.pl