ŚwiatUkradli rekina. Wieźli go w dziecięcym wózku

Ukradli rekina. Wieźli go w dziecięcym wózku

Nagranie z monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna kradnie rekina
Nagranie z monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna kradnie rekina / Źródło: CNN
Dodano
Kilka dni temu ukradziono rekina z oceanarium w San Antonio w Teksasie. Trzej podejrzani zostali już schwytani przez policję.

Podejrzanych udało się złapać dzięki nagraniom z monitoringu. Na nagraniach, do których dotarła policja, widać jak jeden z mężczyzn wyciąga zwierzę z akwarium, a następnie podaje je swojemu towarzyszowi, który przenosi go do wózka dziecięcego.

Na nagraniu widać, jak mężczyzna stoi przez ponad godzinę przy zbiorniku, w którym znajdowało się zwierzę. Skradziony rekin był jeszcze bardzo mały i bezbronny, dlatego złodzieje nie mieli problemu z przechwyceniem go.

Skradziony okaz, nazwany przez pracowników "Panią Heleną", już z powrotem znalazł się w swoim akwenie. Powracającego rekina powitała burza oklasków pracowników amerykańskiego Zoo.

– Tak się cieszę, że ją odzyskaliśmy i że nic jej nie grozi. Nie mogę uwierzyć, że była poza [akwarium - red.]. Ma wolę przetrwania. To wojowniczka – mówi Jamie Shank z placówki.

Policja twierdzi, że mężczyzna nie chciał sprzedać rekina. Złodziej posiadał podobny okaz w przeszłości, ale jego zwierzę zmarło i chciał je zastąpić "Panią Heleną". Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Czytaj także:
Podczas kłótni wyrzucił psa przez okno
Czytaj także:
Problemy zoo. Przemalowali osła na zebrę?

/ Źródło: CNN
/ jfi
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także