ŚwiatAwaryjne lądowanie samolotu w Kenii. Polak aresztowany

Awaryjne lądowanie samolotu w Kenii. Polak aresztowany

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Pixabay / Domena Publiczna
Dodano
Z winy awanturującego się Polaka samolot musiał awaryjnie lądować w Kenii. Mężczyzna został aresztowany.

Samolot zmierzał z Warszawy na Madagaskar, ale z powodu awantury rozpętanej przez polskiego turystę, pilot był zmuszony awaryjnie lądować w Kenii. Mężczyzna miał krzyczeć oraz grozić innym pasażerom.

Podróżujący spędzili trzy godziny na lotnisku w Mombasa-Moi, zanim samolot ponownie wystartował. Pasażerowie odlecieli już jednak bez agresywnego Polaka, którego miejscowe służby aresztowały.

Nie wiadomo, co było przyczyną awantury. Polskie MSZ potwierdza, że taki incydent miał miejsce a "Konsul RP pozostaje w kontakcie z miejscowymi służbami i udziela polskiemu obywatelowi należytego wsparcia, w ramach posiadanych kompetencji".

Czytaj także:
Poznań: Awaryjne lądowanie samolotu. Maszyna zrzuciła większość paliwa
Czytaj także:
"W pewnym momencie samolot zaczął spadać". Awaryjne lądowania Ryanair

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także