ŚwiatKatastrofa samolotu w Meksyku

Katastrofa samolotu w Meksyku

samolot
samolot
Dodano
Pasażerski samolot rozbił się w Meksyku w stanie Durango. 85 osób jest rannych. Nikt nie zginął.

Do wypadku doszło najprawdopodobniej podczas próby awaryjnego lądowania. Pilot chciał przerwać dalszy lot ze względu na fatalne warunki pogodowe.

W wyniku katastrofy ucierpiało 85 pasażerów. Całe szczęście większość z nich odniosło niegroźne urazy i sami mogli opuścić maszynę. 49 osób trafiło do szpitala, z czego dwie znajdują się w stanie krytycznym.

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto zapowiedział, że będzie się modlił o ofiary katastrofy, a jego myśli są z ich rodzinami.

Część pasażerów twierdzi, że ogień pojawił się jeszcze przed podjęciem próby lądowania. Inni natomiast dodają, że tuż przed lądowaniem maszyną szarpnął dziwny wstrząs.

Na pokładzie samolotu znajdowały się 103 osoby.

Czytaj także:
Awaryjne lądowanie samolotu w Kenii. Polak aresztowany
Czytaj także:
Poznań: Awaryjne lądowanie samolotu. Maszyna zrzuciła większość paliwa

/ Źródło: independent.co.uk
/ jfi
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także