ŚwiatSpisek przeciw USA. Były szef sztabu Trumpa przyznał się do winy

Spisek przeciw USA. Były szef sztabu Trumpa przyznał się do winy

Paul Manafort
Paul Manafort / Źródło: PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS
Dodano
Paul Manafort, były szef kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, przyznał się do udziału w spisku przeciw USA.

Paul Manafort w sierpniu tego roku został uznany winnym przestępstw podatkowych (łącznie postawiono mu osiem zarzutów). 24 września miał się rozpocząć jego drugi proces, ale mężczyzna już przyznał się do winy.

Manafortowi zarzucono, że działał jako niezarejestrowany agent zagraniczny, miał brać udział w spisku przeciw USA, defraudować pieniądze oraz wpływać na świadków. Ponadto miał brać też wziąć udział w spisku, którego celem była destabilizacja amerykańskiego systemu sprawiedliwości.

Jak podaje BBC Manafort był kluczową postacią w środowisku Trumpa, chociaż sam prezydent próbował się od niego później dystansować.

Manafort przyznał się do udziału w spisku przeciw USA oraz do działań wymierzonych w wymiar sprawiedliwości.

Czytaj także:
Były prawnik Trumpa: Prezydent wiedział o spotkaniu z rosyjską agentką

Czytaj także:
Były szef kampanii Trumpa idzie do aresztu

/ Źródło: BBC / Radio Zet, Twitter
/ jfi
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także