Kurski. Strażnik wyborczej propagandy – tak prezesa Telewizji Polskiej nazwała Agnieszka Kublik. Przekaz TVP dziennikarka „Gazety Wyborczej” określiła mianem „praktyki względnej rzeczywistości”. Chyba najostrzejsze słowa krytyki pod adresem Jacka Kurskiego
padły w styczniu, po kontrowersjach związanych ze sposobem przedstawienia sprawy zabójstwa Pawła Adamowicza. Bo wcześniej w „Wiadomościach” bardzo często pojawiały się materiały przedstawiające Adamowicza w negatywnym świetle. Dziennikarze niejednokrotnie opisywali niejasne interesy czy kontrowersyjne decyzje prezydenta Gdańska. Dla „antypisu” był to pretekst, by winą za tragedię obarczyć TVP. Oskarżano telewizję o nagonkę, której owocem miało być zabójstwo. Sławomir Neumann z PO tak oceniał wówczas przekaz telewizji publicznej: „Przemysłowe sianie nienawiści, odzieranie ludzi z godności, szczucie”. – Jeśli tego nie przyznamy, to nie zrozumiemy przyczyn tego, co się stało w Gdańsku – insynuował prominentny polityk PO.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.
Komentarze
trojka wielkich poprzednikow : Wlodzio Sokorski , Macius Szczepanski, Jurek Urban. Dwom z nich nie spadl wlos z glowy bo go nie mieli , a o srodkowym zapomniano.
Mam nadzieje ,ze ten gieroj radiokomitieta bedzie odpowiadal jak piaty z "bandy czworga".
W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.
https://www.wirtualnemedia.pl/komentarze/telewizja-polska-tvp-wyniki-finansowe-w-2018-roku-przychody-z-abonamentu-i-reklam-oraz-zysk/page:3