Jak głosowały kobiety, a jak mężczyźni? A jak wyborcy z różnym wykształceniem?
Wśród mężczyzn PiS uzyskał poparcie na poziomie 44 proc., a KO – 24,7 proc. Na trzecim miejscu znalazło się SLD z wynikiem 11,1 proc. Na dalszych miejscach u panów znalazło się PSL (10 proc.) i Konfederacja (9 proc.).
Prawo i Sprawiedliwość wygrało też wśród wyborców z wykształceniem zawodowym zasadniczym, uzyskując w tej grupie 63,9 proc. poparcia. Niewiele mniej, bo 63,8 proc. poparcia, partia rządząca uzyskała w grupie wyborców z wykształceniem podstawowym. Z kolei obywatele z wykształceniem wyższym zagłosowali w większości na Koalicję Obywatelską, oddając na to ugrupowanie 36,6 proc. głosów, a na PiS – 29,9 proc. Z największego poparcia wśród wyborców z wykształceniem średnim i pomaturalnym mogło się cieszyć PiS; uzyskało w tej grupie 45,5 proc. poparcia, KO – 25,5 proc.
Sojusz Lewicy Demokratycznej najwięcej głosów zdobył w grupie wyborców z wykształceniem wyższym – 15,4 proc. Mniej, bo 11,7 proc. – wśród osób z wykształceniem średnim i maturalnym; 7,6 proc – podstawowym; 5,7 proc. – zasadniczym zawodowym.
Konfederacja największe poparcie zdobyła wśród obywateli z wykształceniem wyższym, zbierając 7,2 proc. głosów w tej grupie. Mniej, bo 6,9 proc. – w grupie wyborców z wykształceniem średnim i pomaturalnym; 6,5 proc. – podstawowym; 3,7 proc. – zasadniczym zawodowym.