"To był jeden potężny huk". W gruzach domu znaleziono dwa ciała
Dodano:
– To był jeden potężny huk. Liście z nieba leciały i jeden kurz tylko było tylko widać – opisuje tragiczne wydarzenia w rozmowie z serwisem dziennikwschodni.pl jeden z sąsiadów. Około godziny 15.15 w jednym z domów w Chodlu doszło do wybuchu gazu.
Do tragedii doszło w jednym z domów przy ulicy Polnej w Chodlu (woj. lubelskie). Eksplozja była tak silna, że część budynku się zawaliła.
W momencie wybuchu w domu znajdowało się pięcioro członków rodziny. Z budynku udało się ewakuować 15-letnią dziewczynkę, 82-letnią kobietę i 54-letniego mężczyznę. Pod gruzami znalazły się dwie osoby – 47-letnia kobieta i 87-letni mężczyzna.
Ciała tych dwóch osób odnaleziono po trwającej wiele godzin akcji ratowniczej.
Rodzinie udzielono już pomocy psychologicznej, władze gminy zwróciły się także o udzielenie rodzinie pomocy materialnej.
Źródło:
TVP Info
/
lublin112.pl/dziennikwschodni.pl/