Kto poręczył za Nowaka? Ciekawe nazwiska
Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję w sprawie zażalenia na areszt dla Sławomira Nowaka. Były minister transportu w rządzie PO-PSL zostaje w areszcie. Decyzję o zatrzymaniu Sławomira Nowaka oraz Jacka P. na okres trzech miesięcy sąd podjął w lipcu. Obrońca byłego ministra złożył zażalenie na wybór takiego środka zapobiegawczego. Została ona jednak odrzucona. Tym samym Sławomir Nowak zostaje w areszcie.
Chcieli poręczyć za Nowaka. Sądu to nie przekonało
– Sąd utrzymał postanowienie sądu rejonowego, podzielił argumentację tego sądu. Na chwilę obecną nasz klient pozostaje w areszcie – przekazał w rozmowie z dziennikarzami obrońca Nowaka Antoni Kania-Sieniawski. Sąd argumentował, że w przypadku Nowaka istnieje niebezpieczeństwo matactwa. Jak się okazało, za byłego ministra transportu ręczyło 17 osób godnych zaufania ze świata nauki, polityki, kultury. To jednak nie przekonało sądu.
Jak dowiedział się portal niezalezna.pl wśród osób, które poręczyły za Nowaka, są m.in. prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, a także wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska i posłanka Henryka Krzywonos.
Podejrzenia o korupcję i udział w zorganizowanej grupie przestępczej
W lipcu CBA poinformowało o zatrzymaniu byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, Sławomira N., a także byłego dowódcę jednostki GROM Dariusza Z. i gdańskiego przedsiębiorcę Jacka P. Wszyscy trzej są podejrzani o korupcję i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
"Sławomir N. przyjmował korzyści majątkowe za zlecenia budowy dróg. Badane są przetargi na kwotę 270 mln euro" – przekazał Maksim Griszczuk, zastępca szefa SAP Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej.