Włosi wygrywają Euro! O wyniku zadecydowały karne

Włochy w finale Euro 2020 Źródło: PAP/EPA / AFP POOL
Po wyrównanym pojedynku z Anglikami Włosi zdobywają na Wembley wymarzone trofeum.

Anglicy doskonale rozpoczęli spotkanie. Luke Shaw zdołał zdobyć bramkę już w 2 minucie meczu. Wyspiarze do końca pierwszej połowy nie oddali rywalom inicjatywy i kontrolowali przebieg gry.

Włoska drużyna przebudziła się po 45. minucie meczu. Po zamieszaniu w polu karnym wyrównującą bramkę zdobył Leonardo Bonucci.

W czasie podstawowego czasu gry żadna z drużyn nie umiała przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę. Kibice musieli czekać na rozstrzygnięcie finałowego spotkania aż do serii rzutów karnych.

Zaczynali podopieczni Roberto Manciniego. Do piłki podszedł Berardi, który zdołał zmylić Pickforda. Bramką na 1-1 odpowiedział kapitan angielskiej drużyny Harry Kane.

Jako pierwsi pomylił się Belotti. Po drugiej serii rzutów karnych Anglicy prowadzili po pewnym strzałem Maguire'a.

Kiedy już wydawało się, że to Anglicy będą świętować na koniec meczu, zawodnicy Garetha Southgata nie wykorzystali trzech kolejnych "jedenastek".

Na tablicy wyników ostatecznie widniał wynik 3-2 dla Włochów, którzy zdobyli mistrzostwo Starego Kontynentu po raz drugi w historii rozgrywek.

Najlepszy Donnaruma

Gianluigi Donnaruma, który broniąc dwa karne Anglików zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w finale, został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Nagrodę odebrał po zakończeniu meczu.

Bramkarz Paris Saint-Germain wystąpił we wszystkich siedmiu spotkaniach rozegranych na turnieju przez swoją drużynę. Po raz pierwszy skapitulował w dogrywce czwartego meczu, ale wcześniej zdołał pobić rekord Italii w czasie bez wpuszczenia bramki. Rywale nie potrafili go pokonać przez 1169 minut.

Źródło: rmf24.pl, TVP Sport , twitter.com