"Do Rzeczy" nr 16: Widmo głodu. Jak wojna prowadzi do katastrofy żywnościowej
– W ekologicznym uniesieniu świat przerabia rośliny na paliwa zamiast się nimi żywić– zauważa Andrzej Solecki w tekście "Ekologia głodzi świat".
Na łamach "Do Rzeczy" również:
– Wspierając Ukrainę, osłabiamy Rosję – mówi Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.
– Wojna na Ukrainie przypomina, że hollywoodzki panświnizm nie ma sensu, że współczesna popkultura niewiele rozumie ze świata i karmi się tematami zastępczymi – zauważa Piotr Gociek w tekście "Wszystko inaczej".
– Profesor John Mearsheimer wywołał oburzenie tezą, że za wojnę na Ukrainie winę ponosi Zachód. Jakie są jego argumenty? – pisze Piotr Zychowicz w artykule "Proroctwo Mearsheimera".
– Wizja wojny i okupacji w polskiej historiografii jest wykrzywiona. Stąd łatwo propagować kłamstwa o naszej przeszłości – zauważa Leszek Żebrowski w tekście "Gnębienie pamięci".
– Marine Le Pen w pierwszej turze osiągnęła najlepszy wynik do tej pory, ale wciąż faworytem jest Emmanuel Macron – stwierdza Olivier Bault w artykule "Le Pen nigdy nie była tak blisko celu".
– Co biegaczowi po wygranej w wyścigu, jeśli zaraz za metą padnie i skona? Tak lakonicznie można opisać spór o jednostronną rezygnację z rosyjskich surowców przez Polskę, a także o tempo ewentualnej rezygnacji na poziomie UE – przekonuje Łukasz Warzecha w tekście "Kosztowna solidarność".
Na łamach nowego "Do Rzeczy" również dodatek specjalny "Tęczowa rewolucja w kulturze".
Nowy numer "Do Rzeczy" w sprzedaży od wtorku, 19 kwietnia 2022 r.