Senator PiS: Przewiduję, że Grodzki, zgodnie z doktryną Neumanna, zostanie obroniony
Uchylenia immunitetu marszałka Grodzkiego domaga się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w grudniu ub. roku skierowała wniosek w tej sprawie. Według tej prokuratury Tomasz Grodzki, pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.
Grodzki, który jest profesorem nauk medycznych, chirurgiem, wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw.
Pęk: Po obroni Grodzkiego
Wczoraj senacka komisja regulaminowa zarekomendowała Senatowi odrzucenie wniosku o odebranie immunitetu Grodzkiemu. Zdaniem Marka Pęka, wicemarszałka izby z Prawa i Sprawiedliwości, jest to przykład na realizowanie w praktyce "doktryny Neumanna".
– Przewiduję, że marszałek Grodzki, zgodnie z doktryną Neumanna, zostanie obroniony. Będą go bronić do upadłego – powiedział na antenie Radia Zet odnosząc się do słynnych już słów polityka PO, Sławomira Neumanna, o korzyściach z przynależności do Platformy Obywatelskiej.
– Jeśli jest taki niewinny i czysty, a wszystko jest dęte i na zlecenie prokuratury, jak to wielokrotnie wczoraj na komisji mówił, to dziwie się, że ponad rok temu nie zrzekł się immunitetu, nie stanął z podniesioną głową przed wymiarem sprawiedliwości z najlepszymi polskimi adwokatami, którzy bez przerwy mu towarzyszą, nawet na konferencjach w Senacie i wykazałby swoją niewinność błyskawicznie – dodał.
Zmiana ordynacji wyborczej
W mediach pojawiła się informacja o tym, że PiS planuje zmianę ordynacji wyborczej. Jak do tych doniesień odnosi się Marek Pęk?
– Jeśli są takie pomysły, to oczywiście są zgodne z prawem – zauważył. – Trzeba je tylko przeprowadzić z odpowiednim wyprzedzeniem, przed terminem wyborów. Takie tematy są otwarte, bo takich zmian można zawsze dokonywać, to jest zgodne z prawem z odpowiednim wyprzedzeniem z zachowania kalendarza wyborczego – argumentował.
Czy w takim razie możemy spodziewać się zmian przed przyszłorocznymi wyborami? Pęk studzi emocje i zapewnia, że na razie w partii "takich planów bezpośrednich na stole nie ma".