"Holokaust i wolność słowa przed ETPCz". Specjalny dodatek w "Do Rzeczy"
W dodatku m.in. Orzecznictwo ETPC w kontekście Holokaustu • Miejsce ETPC w europejskim porządku prawnym • Polak, który dał prawnikom narzędzie do zwalczania ludobójstwa • Najwięksi kłamcy na temat historii Holokaustu.
Rozmowa z dr. Jakubem Czepkiem – Wolność słowa i Holokaust – Wywiad Piotra Włoczyka dotyczący kłamstw na temat Zagłady w wyrokach Trybunału w Strasburgu.
Prawdziwa siła ETPCz – Europejski Trybunał Praw Człowieka odgrywa szczególną rolę w systemie sądownictwa na Starym Kontynencie. Ma chronić podstawowe prawa i wolności obywateli państw będących stroną konwencji z 1950 r. Jak to wygląda w praktyce?
Prawnik z Polski twórcą pojęcia „ludobójstwo” – Rafał Lemkin, jeden z najwybitniejszych polskich prawników, całe życie poświęcił stworzeniu definicji ludobójstwa. To dzięki niemu zakaz ludobójstwa ma obecnie charakter normy ius cogens, czyli bezwzględnie obowiązującej, a zbrodnia ta jest penalizowana w ustawach karnych praktycznie na całym świecie.
Negacjoniści przed sądem – Jedni wprost zaprzeczają Holokaustowi, inni twierdzą, że w rzeczywistości ofiar było dużo mniej i Żydzi wcale nie ginęli w komorach gazowych. Środowisko negacjonistów doczekało się nawet własnych „konferencji naukowych”.