"Pospieszalscy Wierszem". Zapraszamy na wyjątkowe koncerty
Są to koncerty specjalne z okazji Narodowego Święta Niepodległości
"Z poezji Norwida, Baczyńskiego, Leśmiana, Szelburg-Zarembiny, Iłłakowiczówny, Stachury, Marka Grechuty, twórców ludowych, a także współczesnych autorów, wybraliśmy kilka tekstów, zawierających bardzo polską nutę̨. Inspirowani poezją, stworzyliśmy własną muzykę, ale też sięgamy do utworów Chopina, tematów ludowych, piosenek Niemena i Grechuty, nadając kompozycjom formy – od klasycznych orkiestracji, do jazzowych i rockowych brzmień́. Jest też miejsce na improwizacje, oberki, mazurki, polki i transowe szaleństwo" – wskazują muzycy w zapowiedzi.
"W natłoku informacji zmieszanych z dezinformacją, w perswazyjnych przekazach, uproszczonych politycznych i komercyjnych komunikatach, słowa znaczą̨ coraz mniej. Aby przywrócić́ wagę̨ SŁOWOM sięgamy do polskiej poezji. Bogaty skład rodzinnej orkiestry – w tym kilku multiinstrumentalistów, umożliwia nam monumentalne tutti i kameralne, skupione, bardzo osobiste wykonania" – podkreślono.
Patroni medialni: Polskie Radio Dwójka, Tygodnik "Do Rzeczy" i PCh24.pl.
Kiedy i gdzie?
9 listopada: Lublin, Filharmonia – godz. 19. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Filharmonii do wyczerpania.
Partnerami koncertu są: Województwo Lubelskie w ramach programu Warto być Polakiem, oraz Instytut Pamięci Narodowej.
10 listopada: Warszawa, teatr Palladium – godz. 18. Bilety: GoOut, eBilet.
Koncert w Warszawie dofinansowano z środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2022 Wolność po polsku
11 listopada: Olsztyn, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im Feliksa Nowowiejskiego – godz. 18. Bilety: eBilet.
Rodzina Pospieszalskich
To jedyna taka orkiestra, stworzona przez dwa pokolenia artystów o tym samym nazwisku (14 osób). Kiedy bracia – Jan, Karol, Marcin, Mateusz na początku lat 90 tych nagrali pierwszą płytę z kolędami, kilku muzykantów obecnego składu, nie było jeszcze na świecie. Dziś trudno sobie wyobrazić polską scenę muzyczną bez Pospieszalskich. Wykształceni na polskich i europejskich muzycznych uczelniach, grają w czołowych składach, od popu, po jazz, od hip-hopu, do muzyki źródeł.