"Do Rzeczy" najbardziej opiniotwórczym tygodnikiem w styczniu 2023
Instytut Monitorowania Mediów dokładnie analizuje wyniki w zakresie zleconych zagadnień ze wszystkich mediów: internetu, prasy, radia, telewizji i mediów społecznościowych.
Firma monitoruje medialny wizerunek marek, firm, osób oraz instytucji, w ramach ponad 1 100 tytułów prasowych, 220 stacji radiowych, portali internetowych, kanałów społecznościowych, podcastów, a także kanałów wideo. Instytut dostarcza między innymi rzetelne informacje o odbiorze materiałów prasowych przez media w Polsce.
Tygodnik "Do Rzeczy" liderem
Według najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów, "Do Rzeczy" znalazło się na pierwszym miejscu rankingu najbardziej opiniotwórczych tygodników i dwutygodników. W styczniu 2023 roku odnotowaliśmy wzrost o trzy pozycje z liczbą 348 cytowań w innych mediach. Stało się to za sprawą między innymi opublikowania sondażu pracowni Estymator o najnowszym poparciu partyjnym.
Drugie miejsce w rankingu zajęły "Viva" i "Wprost", wzmiankowane po 223 razy. Podium zamknęła "Gazeta Polska" z liczbą 189 wzmianek. Na czwartej pozycji uplasował się "Newsweek" (188 cytowań w innych tytułach). Klasyfikację zamknęła "Polityka" (166 wzmianek).
Sondaż Estymator dla DoRzeczy.pl
W Nowy Rok portal DoRzeczy.pl opublikował pierwszy w 2023 roku sondaż partyjny. Badanie przeprowadziła firma Estymator. Pytanie zadane respondentom przez ankieterów pracowni brzmiało: "Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?".
Noworoczny sondaż pokazał, że do Sejmu weszłoby aż sześć ugrupowań politycznych: Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska, Lewica, Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Konfederacja. Z naszego badania wynikało, że wybory wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość (36,3 proc. poparcia), jednak nie mogłoby liczyć na samodzielne rządy.