"Do Rzeczy" nr 20: Kto za to zapłaci? Szef Pfizera kpi z polskiego ministra zdrowia
- Lekarze, którzy w czasie pandemii mieli odwagę cywilną, żeby zakwestionować narrację suflowaną przez polityków, media i mainstream lekarski, powinni dostać medale, a nie być ciągani przed sądy dyscyplinarne – mówi Anna Maria Siarkowska, parlamentarzystka Suwerennej Polski, w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Pogrążamy się w bagnie i bez rozwiązań radykalnych może być tylko gorzej. Co będzie z Polską, kiedy zbuntowani „peosędziowie” zdelegalizują wynik wyborów i zostanie to podchwycone przez mocarstwa unijne i Brukselę? – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Sprawiedliwość w bagnie”.
– Autorzy „Encyklopedii Antykultury” postawili sobie szalenie ambitne zadanie. Po pierwsze, uznali, że trzeba i można pokazać wspólny mianownik stojący za wieloma zjawiskami i zmianami kulturowymi, które z niepokojem współcześnie obserwujemy. Po drugie – niejako kwestionując istniejące i rozwijane podejścia akademickie – podjęli próbę nowego odczytania ideologii neomarksistowskiej – stwierdza Tomasz Rowiński w artykule “Encyklopedia antykultury czy antykatechizm?”.
– Finowie za niepodległość oddali 10 proc. terytorium kraju. Ukrainy taki scenariusz nie zadowala. Czy to słuszna postawa? – rozważa Mariusz Dzierżawski w tekście “Kto wygra wojnę na Ukrainie?”.
– Sprawa nowej „religii” transgenderyzmu będzie istotna w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA – zauważa Olivier Bault w artykule “Trans-Ameryka”.
– Jan Śpiewak ogłosił nową krucjatę – przeciw reklamowaniu alkoholu. Jednak zakazywanie i cenzurowanie wszystkiego przez władzę, która chce myśleć za obywateli, doprowadzi nas do fatalnych rozstrzygnięć – przekonuje Łukasz Warzecha w tekście “Zabronić i zakazać!”.
W najnowszym numerze również Joanna Bojańczyk o luksusowym zapachu miliardów Bernarda ARNAULTA – najbogatszego człowieka świata.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 15 maja 2023 r.