"Nie ma kompromisów!". Zdecydowana reakcja papieża
Franciszek podkreślił: „Dając świadectwo piękna życia i rodziny, która je przyjmuje, tworzymy społeczeństwo, które sprzeciwia się kulturze odrzucania na każdym etapie życia: od najsłabszego nienarodzonego dziecka po cierpiącą osobę starszą, poprzez ofiary handlu ludźmi, niewolnictwa i każdej wojny”. Papież wyraził wdzięczność za „zaangażowanie i publiczne świadectwo w obronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci”.
Massimo Gandolfini, neurochirurg i rzecznik marszu zaznaczył, że wydarzenie ma być „wyraźnym kontrastem dla kultury śmierci, jak nazywał ją św. Jan Paweł II i kultury odrzucenia, jak nazywa ją Papież Franciszek, a jednocześnie mocną promocją piękna otwartości na życie".
W sobotę 22 czerwca ulicami centrum Rzymu przejdzie marsz dla życia pod hasłem „Wybieramy Życie”, w którym wezmą udział rodziny z terenu całych Włoch. Swój udział zgłosiło 130 organizacji i stowarzyszeń.
Angielscy biskupi przed wyborami: Pytajcie kandydatów o stosunek do aborcji i eutanazji
O wywieranie nacisku na przyszłych posłów, aby chronili życie zgodnie z zasadami katolickiej nauki społecznej, zaapelowali do 4,5 mln angielskich i walijskich katolików tamtejsi biskupi przed zaplanowanymi na 4 lipca wyborami parlamentarnymi.
„Pytajcie kandydatów, na których zamierzacie głosować, czy sprzeciwiają się legalizacji wspomaganego samobójstwa i eutanazji, czy wspierają zmniejszenie liczby tygodni, do których aborcja jest legalna i środki mające na celu położenie kresu praktykom samodzielnej aborcji, obecnie dozwolonej w Wielkiej Brytanii oraz czy będą wzywać do zaprzestania aborcji aż do momentu porodu w przypadku niepełnosprawnych płodów – napisali hierarchowie na stronie internetowej Konferencji Biskupiej Anglii i Walii.