Tydzień Życia i Wolności. Jak obostrzenia wpłynęły na nasze życie?
W dniach od 7 do 12 czerwca odbędzie się Tydzień Życia i Wolności organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie Polonia Christiana. Sześciodniowa konferencja będzie transmitowana online, a liczni prelegenci pochylą się nad kwestią religijnych, społecznych, medycznych, gospodarczych i prawnych skutków działań rządu prowadzonych pod hasłem walki z COVID-19.
Partnerami wydarzenia są: Centrum im. Adama Smitha, Stowarzyszenie Fidei Defensor, Instytut Ordo Iuris, Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny, Fundacja Pro – prawo do życia, Fundacja Życie i Rodzina, Młodzież Wszechpolska, Fundacja Koliber oraz Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych.
„Czy musimy składać nasze prawa i wolności na ołtarzu bezpieczeństwa?”
„Czy musimy składać nasze prawa i wolności na ołtarzu bezpieczeństwa? Co stało się z gospodarką, służbą zdrowia, edukacją i Kościołem? Dlaczego sprawa obrony życia urasta do rangi jednej z najważniejszych bitew cywilizacyjnych w XXI wieku?” – na te i podobne pytania, jak czytamy w portalu PCh24.pl, będą odpowiadać uczestnicy Tygodnia Życia i Wolności.
Podczas kongresu wystąpi około 50 naukowców, publicystów i dziennikarzy, a ich prelekcje będą poświęcone „sześciu zagadnieniom kluczowym dla funkcjonowania społeczeństwa z konserwatywnej i wolnościowej perspektywy”. Konferencja zostanie podzielona na sześć części: #Kościół, #Edukacja, #Gospodarka, #PrawaiWolności, #Zdrowie, #ProLife.
Kongres, ze względu na możliwość zakłóceń ze strony służb porządkowych, odbędzie się online i będzie transmitowany w serwisie YouTube na kanale PChTV. Jak zapowiada organizator, wkrótce poznamy listę prelegentów.