Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o 45 firm
Wśród nowych członków ŁSSE trzon stanowią firmy z branż: spożywczej, meblarskiej i chemicznej. Obecne są także podmioty z sektora e-commerce i nowoczesnych Data Center. Większość nowych członków ŁSSE to polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw ale w gronie firm współpracujących jest także Procter & Gamble.
Nowi członkowie zamierzają stworzyć i utrzymać 2 tys. nowych miejsc pracy w regionie, a ich wydatki inwestycyjne mają sięgnąć prawie 1,3 mld złotych.
Akces do ŁSSE jest szczególnie ważny dla młodych firm oraz startupów. Strefa stwarza bowiem możliwość nawiązania przez nie współpracy z większymi i bardziej doświadczonymi przedsiębiorstwami.
Podczas spotkania z przedsiębiorcami w Łodzi obecny był wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceminister spraw funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Szansa dla młodych firm
Gowin wskazał na dużą rolę ŁSSE w regionie.
– Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest katalizatorem rozwoju inwestycyjnego firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz dużych inwestorów. To kolejny krok ku wzmocnieniu konkurencyjności polskiej gospodarki - wsparcie w procesie optymalizacji i cyfryzacji firm, szczególnie we współpracy z młodymi technologicznymi przedsiębiorcami – stwierdził wicepremier.
Z kolei Waldemar Buda podkreślił, że specjalne strefy ekonomiczne są coraz ważniejszymi podmiotami wspierającymi nowo powstałe firmy.
– Specjalne strefy ekonomiczne w coraz większym stopniu angażują się we wspieranie młodych, innowacyjnych firm. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i prowadzony przez nią program akceleracyjny Startup Spark 2.O, dofinansowany z Funduszy Europejskich z Programu Inteligentny Rozwój, są tego najlepszym przykładem – powiedział polityk.