Ziemkiewicz i Lisicki o obrońcach Ziemi i rychłym końcu świata
Szczyt klimatyczny COP26 rozpoczął się w niedzielę w Glasgow i potrwa do 12 listopada. Jego głównym celem jest wzmocnienie uzgodnień zawartych w Paryżu w 2015 r. - gdy po raz pierwszy wszystkie kraje zawarły porozumienie o walce z globalnym ociepleniem i redukcji emisji gazów cieplarnianych.
– Widziałem niedawno na największych portalach taki licznik odliczający do końca wydobycia węgla. Zakładam, że robi się taką akcję, by ludzi przestraszyć. Ludzie zaczynają kompletnie wariować. Swoją drogą ciekawe, skąd Greenpeace czerpie na to fundusze – mówił Paweł Lisicki. – Nie jest tajemnicą, że Greenpeace Polska jest odnogą niemieckiego Greenpeace. Do tego stopnia, że w zarządzie są same niemieckie nazwiska – dodał Ziemkiewicz.
Rafał Ziemkiewicz ironicznie zauważył, że Greenpeace popełnił duży błąd. – To taktyczny błąd ze strony Greenpeace, że odliczają do końca węgla, zamiast do końca świata. Było wiele sekt, które o tym mówiły i na tym zarabiały. Jest pan, który szefuje jaczejce od klimatu ONZ-u i chyba w 1981 roku wyznaczył horyzont czasowy na 10 lat, by uniknąć katastrofy. Ostatnio znowu mówił o 10 lat. Horyzont czasowy jest ruchomy – kpił publicysta. – Dokładnie jak w przypadku sekt średniowiecznych, gdzie różni prorocy podawali daty – wtórował mu Lisicki.
Poniżej zwiastun najnowszego odcinka (całość dostępna po zalogowaniu się).
Polska Do Rzeczy
Aby oglądać ten i kolejne odcinki programu wystarczy wybrać jedną ze specjalnych cyfrowych ofert. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę miesięczną z autoodnowieniem oraz oferty czasowe, z dodatkowymi prezentami do czytania. Subskrybenci, którzy mają obecnie aktywną dowolną ofertę cyfrową mają w ramach tej subskrypcji możliwość obejrzenia programu.
Oprócz możliwości oglądania programu wraz wykupioną subskrypcją otrzymacie Państwo dostęp do wydań tygodnika "Do Rzeczy" i czytania ich w formatach PDF, MOBI, EPUB oraz bezpośrednio na naszej stronie. Ci z Państwa, którzy wybiorą ofertę pakietową z miesięcznikiem "Historia Do Rzeczy" otrzymają również możliwość pobrania go w formacie pliku PDF. Ale to nie wszystko.
Wraz z wybraniem subskrypcji cyfrowej otrzymujecie Państwo możliwość czytania na dorzeczy.pl dodatkowych artykułów naszych autorów:
- Pawła Lisickiego ("Na pierwszy dzień tygodnia"),
- Rafała A. Ziemkiewicza („Subotnik Ziemkiewicza"),
- Piotra Gabryela („Siłą Rzeczy”),
- Kamili Baranowskiej,
- Małgorzaty Wołczyk („Margarita na sobotę"),
- Marka Jana Chodakiewicza („Cyfrowa onuca"),
- Łukasza Warzechy ("Konstytucja wolności"),
- Macieja Pieczyńskiego ("Jak nas piszą na Wschodzie"),
- Piotra Zychowicza, Tomasza Rowińskiego, Jacka Przybylskiego, Wojciecha Golonki i innych.
Zachęcamy do sprawdzenia naszych ofert na stronie: subskrypcja.dorzeczy.pl
Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami!
Mamy nadzieję, że Ci z Państwa, którzy jeszcze nie skorzystali z naszej oferty dołączą do grona naszych stałych Czytelników.