Lisicki: Unijczycy nie chcą być Polakami. Ziemkiewicz: Dlaczego się wkurzają, kiedy o tym piszę?
Aktualny numer tygodnika "Do Rzeczy" wywołał niezwykłe poruszenie. Wszystko za sprawą okładki zatytułowanej "Drugi naród. Polacy kontra unijczycy polskiego pochodzenia", która nie spodobała się środowiskom lewicowo-liberalnym. "Nienawiść do PiS jest tylko skutkiem tego, że opowiada się on za kultywowaniem polskiej suwerenności i odmienności, że symbolizuje w oczach „oświeconych” wszystko to, czym gardzą" – zauważa Rafał Ziemkiewicz w okładkowym artykule „Nie-Polacy”. "Tak zwana obrona praworządności, ekologiczna krucjata czy rewolucja LGBT – to wszystko są jedynie narzędzia wykorzystywane przez unijne elity do budowy nowoczesnego imperium i cywilizowania „barbarzyńskich” narodów Europy" – dodaje Jan Fiedorczuk w tekście „Imperium i barbarzyńcy”.
– Ledwo pokazała się okładka, to od razu wywołała bardzo gniewne reakcje, że dzielimy Polaków i jak tak można, bo przecież jest jeden naród. Najbardziej krzyczeli ci, którzy nie robią niczego innego, tylko dzielą i odrzucają – ocenił Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
– I mówią, że wyjeżdżają, ale nie wyjeżdżają. Rzeczywiście w każdy możliwy sposób starają się podkreślić swój dystans do polskości, a jak napisałem o nich jako nie-Polakach, bo chcą być czymkolwiek innym. Unijczyka, czy Europeczyka polskiego pochodzenia to nie myśmy wymyślili, tylko Krzysztof Mieszkowski. Ci wszyscy, którzy podkreślają swój dystans do polskości, nagle oburzają się, gdy im się mówi, że nie są Polakami – dodawał Ziemkiewicz. – Najciekawsze, że oni powinni właściwie przytaknąć, bo napisaliśmy prawdę – kpił Lisicki.
Zwiastun najnowszego odcinka "Polska Do Rzeczy" (całość dostępna po zalogowaniu się):
Polska Do Rzeczy
Aby oglądać ten i kolejne odcinki programu wystarczy wybrać jedną ze specjalnych cyfrowych ofert. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę miesięczną z autoodnowieniem oraz oferty czasowe, z dodatkowymi prezentami do czytania. Subskrybenci, którzy mają obecnie aktywną dowolną ofertę cyfrową mają w ramach tej subskrypcji możliwość obejrzenia programu.
Oprócz możliwości oglądania programu wraz wykupioną subskrypcją otrzymacie Państwo dostęp do wydań tygodnika "Do Rzeczy" i czytania ich w formatach PDF, MOBI, EPUB oraz bezpośrednio na naszej stronie. Ci z Państwa, którzy wybiorą ofertę pakietową z miesięcznikiem "Historia Do Rzeczy" otrzymają również możliwość pobrania go w formacie pliku PDF. Ale to nie wszystko.
Wraz z wybraniem subskrypcji cyfrowej otrzymujecie Państwo możliwość czytania na dorzeczy.pl dodatkowych artykułów naszych autorów:
- Pawła Lisickiego ("Na pierwszy dzień tygodnia"),
- Rafała A. Ziemkiewicza („Subotnik Ziemkiewicza"),
- Piotra Gabryela („Siłą Rzeczy”),
- Kamili Baranowskiej,
- Małgorzaty Wołczyk („Margarita na sobotę"),
- Marka Jana Chodakiewicza („Cyfrowa onuca"),
- Łukasza Warzechy ("Konstytucja wolności"),
- Macieja Pieczyńskiego ("Jak nas piszą na Wschodzie"),
- Piotra Zychowicza, Tomasza Rowińskiego, Jacka Przybylskiego, Wojciecha Golonki i innych.
Zachęcamy do sprawdzenia naszych ofert na stronie: subskrypcja.dorzeczy.pl
Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami!
Mamy nadzieję, że Ci z Państwa, którzy jeszcze nie skorzystali z naszej oferty dołączą do grona naszych stałych Czytelników.