Historyczny wyczyn Polki. Świątek w finale prestiżowego turnieju

Dodano:
Iga Świątek podczas meczu na French Open 2022 r. Źródło: PAP/EPA / MARTIN DIVISEK
Polska tenisistka Iga Świątek wywalczyła awans do finału turnieju French Open 2022. Zawodniczka potrzebowała do tego trochę ponad godzinę.

W meczu półfinałowym, który został rozegrany w czwartek na korcie centralnym imienia Phillippe’a Chartiera w Paryżu, Polka pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę 2:0 (6:2, 6:1).

Rywalka stawiała zaciekły opór tylko na początku pierwszego seta spotkania – relacjonuje wydarzenie portal tvpsport.pl.

Droga Świątek do finału

W piątej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros Iga Świątek zwyciężyła Jessicę Pegulę z USA. Wcześniej 20-letnia Polka wyeliminowała z turnieju Łesię Curenko, Alison Riske, Dankę Kovinic oraz Qinwen Zheng.

Świątek była jedyną z zawodniczek będących w półfinale tegorocznego prestiżowego turnieju, która miała już za sobą ten szczebel rozgrywek. Kasatkina w debiucie chciała naprzykrzyć się Polce. I na początku faktycznie jej to wychodziło. Jednak im dłużej trwało spotkanie w Paryżu, tym Rosjanka stawała się tłem dla reprezentantki Polski i sprawiała wrażenie coraz bardziej świadomej, iż opór tego dnia jest daremny. W konsekwencji drugi set meczu trwał jedyne 26 minut. Świątek zakończyła go asem serwisowym.

Historyczny wyczyn

Przed polską zawodniczką szansa na 35. zwycięstwo z rzędu, a co za tym idzie, wyrównanie rekordu legendarnej Amerykanki Venus Williams, ustanowionego na przełomie wieków. Czwartkowe zwycięstwo nad Kasatkiną pozwoliło Świątek zrównać się z drugą z sióstr Williams – Sereną.

Finałowy mecz French Open 2022 odbędzie się w sobotę.

Prestiżowy turniej

Zawody Roland Garros to jeden z czterech najważniejszych turniejów w sezonie tenisa ziemnego. Iga Świątek, która zajmuje obecnie pierwsze miejsce w światowym rankingu Women’s Tennis Association (WTA), jeszcze przed rozpoczęciem prestiżowego turnieju była główną faworytką do jego wygrania.

Polka zwyciężyła zmagania w Paryżu w 2020 roku.

Źródło: tvpsport.pl / DoRzeczy.pl