Mecz Argentyna - Chorwacja. Znamy pierwszego finalistę mistrzostw świata

Luka Modrić i Leo Messi podczas mundialu w Katarze. Kolaż Źródło: PAP/EPA / Ronald Wittek, Noushad Thekkayil
Argentyna została pierwszym finalistą mistrzostw świata w Katarze. Drużynę do zwycięstwa nad Chorwacją poprowadził Leo Messi.

We wtorek 13 grudnia odbył się pierwszy mecz półfinałowy mistrzostw świata 2022 w Katarze, w którym reprezentacja Argentyny zmierzyła się z reprezentacją Chorwacji.

Mecz odbył się na stadionie Lusail Iconic w mieście Lusail i zakończył się zwycięstwem Albicelestes 3:0. Dwie bramki zdobył Julian Alvarez. Jedną dołożył kapitan Argentyńczyków Leo Messi.

Pierwszego gola w meczu zdobył Messi - w 34. minucie kapitan reprezentacji wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Julio Alvarezie. Pięć minut później Julio Alvarez strzelił z podania Lionela Messiego, podwajając przewagę drużyny z Ameryki Południowej.

W 69. minucie meczu Lionel Messi pokonał kilku zawodników reprezentacji Chorwacji, wbiegł w pole karne i podał do Julio Alvareza. Napastnik Manchestery City jednym uderzeniem posłał piłkę do siatki Dominica Livakovicia.

Rekordy Messiego

Warto zaznaczyć, że gol przeciwko Chorwacji był piątym golem Lionela Messiego na tym turnieju. Argentyńczyk został najstarszym piłkarzem w historii, który strzelił pięć lub więcej bramek na mundialu.

Ponadto Messi pobił rekord Argentyny pod względem liczby bramek na mistrzostwach świata. 35-letni napastnik ma już na swoim koncie 11 bramek na mistrzowskim turnieju.

Dodajmy też, że kapitan reprezentacji Chorwacji Luka Modrić został pierwszym piłkarzem od 1990 roku, który w wieku 37-lat rozegrał 6 meczów na jednym mundialu.

W finale Mistrzostw Świata 2022 reprezentacja Argentyny zmierzy się ze zwycięzcą meczu Francja-Maroko. Mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w środę 14 grudnia.