Brazylia poza mundialem. Przegrała po rzutach karnych

Brazylia poza mundialem. Przegrała po rzutach karnych

Marquinhos z podczas ćwierćfinałowego meczu Brazylia - Chorwacja. Mundial 2022 r. Źródło:PAP/EPA / Georgi Licovski
Reprezentacja Brazylii nieoczekiwanie odpadła w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. "Canarinhos" ulegli Chorwacji.

Brazylijczycy należeli do grona głównych faworytów do zwycięstwa w turnieju. Po bardzo dobrze rozegranej fazie grupowej w 1/8 rozgromili Koreę Południową 4-1. W ćwierćfinale musieli jednak uznać wyższość reprezentacji Chorwacji.

Brazylia poza mundialem

Mecz był bardzo wyrównany, choć z biegiem czasu "Canarinhos" zyskiwali na boisku przewagę. Po regulaminowym czasie gry na tablicy z wynikiem wciąż widniał remis 0:0. W doliczonym czasie gry po znakomitej akcji kombinacyjnej do siatki trafił Neymar. Całą akcję przeprowadził właśnie skrzydłowy PSG, a ostatnie podanie zagrał mu Lucas Paqueta. Neymar minął Dominika Livakovica i z bliskiej odległości mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce rywali.

twitter

Chorwaci, mimo bardzo wyraźnego już zmęczenia rzucili się do ataku i dopięli swego. W drugiej połowie dogrywki na 1:1 wyrównał Bruno Petkovic, który wykorzystał podanie Mislava Orsica. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi brazylijskiego stopera Marquinhosa.

twitter

W serii rzutów karnych lepsza okazała się Chorwacja. Jedenastek nie wykorzystali Rodrygo oraz Marquinhos i Brazylia przegrała 2 do 4.