Politycy PiS chcą zostać w siedzibie TVP na Sylwestra
– To oczywiste, że dalej nikt nie zamierza rezygnować. Ja miałem dyżur w drugi dzień świąt i w Sylwestra też się szykuję, ale w godzinach rannych. Będę przez 8 godzin z rana – zapowiada w rozmowie z "Faktem" europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Polityk wskazuje, że ostatni świąteczny dyżur przebiegał spokojnie. Czarnecki zapewnia, że wszyscy wierzą w to, co robią. – Ludzie, którzy uczestniczą w akcji, czyli posłowie, senatorowie i europosłowie są przekonani o swoich racjach i że prawo stoi za nimi. Jest dobra współpraca z policją i ochroną budynków, poczucie, że znajdujemy się w ważnym momencie historii Polski. Jest nadzieja, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem – mówi.
Politycy PiS prowadzą w PAP oraz w siedzibie TVP Info kontrole poselskie. Przekonują, że działania rządu Donalda Tuska, w ramach których do TVP, PAP oraz Polskiego Radia delegowano nowe zarządy, są niezgodne z prawem.
Rewolucja w mediach publicznych. Nowa uchwała Rady Mediów Narodowych
Rada Mediów Narodowych wyznaczyła pełnomocnika prawnego, który będzie prezentował jej stanowisko przed sądem rejestrowym. Chodzi o spór o media publiczne. Krzysztof Czabański zwołał posiedzenia Rady Mediów Narodowych do końca roku. Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek, 26 grudnia.
Na wtorkowym posiedzeniu zdecydowano, że nowym prezesem TVP został Michał Adamczyk, dotychczasowy dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI).
Rada Mediów Narodowych szykuje się do kolejnych działań w sprawie telewizji publicznej – podała w środę Wirtualna Polska.
W nowej uchwale czytamy, że Rada Mediów Narodowych "udziela radcy prawnemu Markowi Sterniczukowi pełnomocnictwa do przedstawienia stanowiska w sądzie rejestrowym rozpatrującym wnioski o dokonanie zmian w rejestrze przedsiębiorców w zakresie wynikającym z uchwał z 19 grudnia 2023 r. przyjętych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, działającego jako Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy spółek »Telewizja Polska« S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polska Agencja Prasowa S.A.".
Jak zauważył portal Interia.pl, Rada Mediów Narodowych nie jest stroną w postępowaniu przed sądem rejestrowym, jednak chce skorzystać z formuły "przyjaciela sądu" i w ten sposób zaprezentować swoją opinię na temat tego, kto jest legalnie wybranym zarządem TVP i innych spółek medialnych.