"Dziecięca parada w odzieży erotycznej". Szokująca sytuacja w Hiszpanii
Katolickie stowarzyszenie hiszpańskich prawników Abogados Cristianos (AC) pozwało władze gminy Torrevieja, na wschodzie kraju, za organizację karnawałowej parady z udziałem dzieci przebranych w odzież erotyczną. Jak poinformowała Polonia Castellanos, przewodnicząca organizacji Abogados Cristianos, w pozwie wskazano na trzy osoby, jako odpowiedzialne za wykorzystanie do "ekshibicjonizmu” dzieci podczas zabawy karnawałowej na ulicach hiszpańskiego miasta.
Skandaliczna impreza
Castellanos wyjaśniła, że pozew dotyczy domniemanego naruszenia art. 189 hiszpańskiego kodeksu karnego. Autorzy pozwu zażądali też cofnięcia przyznanej grupie roznegliżowanych dziewczynek nagrody, jaką ich ekipa otrzymała za zajęcie czwartego miejsca w paradzie, premiowanego kwotą 650 euro.
Wśród przedstawionych przez hiszpańskich prawników katolickich materiałów załączonych do pozwu są nagrania z karnawałowej parady w Torrevieja. Widać na nich grupę kilkunastu dziewczynek maszerujących w karnawałowym korowodzie przez centrum miasta w odzieży erotycznej z flagami Hiszpanii oraz społeczności LGBT.
Komentatorzy przypominają, że we wspólnocie autonomicznej Walencji, gdzie znajduje się gmina Torrevieja, w ostatnich latach dochodziło do licznych przestępstw na tle seksualnym wobec nieletnich. Wśród nich było m.in. wykorzystywanie seksualne dzieci w ośrodkach opiekuńczych przez pedofilów. W listopadzie 2023 r. w leżącej w regionie Walencji prowincji Alicante rozbito siatkę pedofilską, która zajmowała się wykorzystywaniem seksualnym dzieci i nieletnich oraz dystrybucją pornografii dziecięcej.
Hiszpańska "ustawa trans"
Od marca 2023 roku w Hiszpanii obowiązują nowe przepisy tzw. ustawy trans. Zgodnie z nimi przepisami osoby w wieku 14-16 lat mogą w rejestrze stanu cywilnego zmienić swoje imię na odpowiadające innej od biologicznej płci bez decyzji sądu, ale za przyzwoleniem swoich rodziców lub opiekunów. Z kolei po ukończeniu 16 lat można bez ograniczeń rejestrować swoją „nową” płeć w dokumentach urzędu stanu cywilnego, nawet bez terapii hormonalnej czy operacji zmiany organów.