Zdążyła raz wystąpić w "nowej" TVP. Prezenterka żegna się po 11 latach
Po grudniowych zmianach w mediach publicznych, Elżbieta Żywioł pojawiła się na antenie "nowego" TVP Info. Była jedyną osobą z poprzedniego grona prezenterów, która dołączyła do zmienionej redakcji. Sprawa wywołała jednak falę oburzenia w sieci. – W przypadku Elżbiety Żywioł, zresztą bardzo sprawnej prezenterki, posłuchaliśmy głosu widzów i wycofaliśmy ją z anteny – powiedział niedługo później w rozmowie z tygodnikiem "Polityka" szef "nowego" TVP Info Paweł Moskalewicz. Dziennikarka wystąpiła więc tylko jeden raz. Teraz ostatecznie pożegnała się z Telewizją Polską.
Elżbieta Żywioł żegna się z TVP. "Pora iść dalej"
"Zakończyła się moja przygoda z Telewizją Polską. 11 lat – tysiące relacji i programów. Pora iść dalej. W tę podróż zabieram tych, którzy są obok mnie. Zawsze. Bez Was to nie ma sensu" – napisała dziennikarka na Instagramie.
Elżbieta Żywioł prowadziła w TVP Info serwisy informacyjne i programy publicystyczne. Dziennikarka była związana ze stacją od 2016 r. Pracę w Telewizji Polskiej zaczęła w katowickim ośrodku.
Wśród prezenterów, którzy zniknęli z anteny TVP Info, po przejęciu telewizji publicznej przez nową ekipę, są m.in.: Katarzyna Ciepielewska, Łukasz Sobolewski, Marta Piasecka, Agnieszka Oszczyk, Anna Bogusiewicz, Małgorzata Opczowska, Michał Rykowski, Aleksandra Gronowska, Monika Majewska oraz Damian Stanisławski.
Zmiany w mediach publicznych
Rewolucja w mediach publicznych rozpoczęła się 20 grudnia. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał wówczas prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Nowe zarządy spółek zostały wyłonione przez nowe rady nadzorcze powołane przez ministra. 27 grudnia Sienkiewicz zdecydował o postawieniu TVP, PR i PAP w stan likwidacji.
Większość dziennikarzy "starej" Telewizji Polskiej nie pojawiło się już na antenach TVP. Media przez długi czas donosiły z kolei o kolejnych powrotach do mediów publicznych znanych nazwisk, które pożegnały się z TVP lub Polskim Radiem za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości.