Raport "Do Rzeczy": Wojna w Watykanie
– Nie wychylać się, udawać, że nic się nie dzieje, przeczekać. Tak najkrócej można podsumować strategię, jaką przyjął obecnie kościół w Polsce wobec papieża Franciszka. W efekcie jednak bardzo mocnemu osłabieniu ulega – i to nie tylko w naszym kraju, lecz także na całym świecie – opcja ortodoksyjna – zauważa Tomasz P. Terlikowski w tekście „Ignorowanie Franciszka”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– PiS wyrywa przeciwnikom konserwatywny elektorat – przekonuje Krzysztof Łapiński, były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
– Dziesięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o „Grze o tron”, nawet jeśli jej nie oglądałeś – wylicza Piotr Gociek w artykule „Koniec gry”.
– Macronizm to sojusz burżuazji z lewa i z prawa – mówi Éric Zemmour, francuski pisarz i publicysta „Le Figaro”, w rozmowie z Krzysztofem Tyszką-Drozdowskim.
– Rok 1648 był to dziwny i straszny czas, w którym zachwiała się potęga polskiej sztuki wojennej i polityki – pisze Jacek Komuda w tekście „Kozacka tragedia Rzeczypospolitej”.
– Coraz więcej Amerykanów i Europejczyków boi się publicznie wypowiadać swoje poglądy w obawie przed zwolnieniem z pracy czy utratą stypendium studenckiego. Szczególnie zagrożona jest swoboda wypowiedzi konserwatystów i chrześcijan – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Wolność milczenia”.
– Koncepcja Centralnego Portu Komunikacyjnego ma 50 lat. Analizy zamawiały rządy SLD i PO. a kolejni ministrowie jako jedno z miejsc wskazywali Baranów pod Warszawą – tłumaczy Marcin Makowski w tekście „Lotnisko z historią”.
– „Mamy nadzieję, że ludzie zmienią temat, dadzą nam żyć” – mówił w jednym z wywiadów sprzed lat Kazimierz Marcinkiewicz, opowiadając w nim o swojej ukochanej Isabel. Dekadę później były premier i jego partnerka nie zniknęli z tabloidów, ale on jest już dla niej „panem Kazimierzem”, a ona dla niego – „stalkerką” – pisze Radosław Wojtas w artykule „Premier z tabloidu”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Łukasz Warzecha wraca do katastrofy smoleńskiej, a Piotr Semka pisze o książce „My, dzieci komunistów”.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 8 kwietnia 2019.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.