Złoty medal w sztafecie mieszanej dla Polaków!

Polska sztafeta podczas igrzysk olimpijskich w Tokio Źródło: PAP / Leszek Szymański
Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski na igrzyskach w Tokio.

Sztafeta mieszana 4x400 w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński wygrała sobotni bieg finałowy i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

Nasi reprezentanci pobiegli w czasie 3:09.87, bijąc swój własny rekord Europy z eliminacji. Srebrny medal wywalczyła Dominikana, natomiast brązowy – Stany Zjednoczone.

Prezydent i premier gratulują Polakom

Polskim zawodnikom pogratulował prezydent Andrzej Duda. "Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord europy pobite! Radość i duma!" – napisał na swoim profilu na Twitterze.

"Mamy złoto na igrzyskach olimpijskich w sztafecie mieszanej 4x400m! Ogromne gratulacje dla naszych sportowców" – napisał z kolei premier Mateusz Morawiecki.

Nowa konkurencja na igrzyskach

Sztafeta mieszana 4x400 metrów pojawiła się na igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy. Jej międzynarodowy debiut przypadł dwa lata temu na mistrzostwach świata w Dausze, gdzie po złoto sięgnęli Amerykanie.

Złoto w sztafecie jest drugim medalem dla Polski na igrzyskach w Tokio. We wtorek Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki.

Igrzyska w Tokio potrwają do końca przyszłego tygodnia. Oficjalne zamknięcie imprezy zaplanowano na 8 sierpnia.

Źródło: TVP Sport