Złoty medal w sztafecie mieszanej dla Polaków!

Złoty medal w sztafecie mieszanej dla Polaków!

Polska sztafeta podczas igrzysk olimpijskich w Tokio
Polska sztafeta podczas igrzysk olimpijskich w Tokio Źródło: PAP / Leszek Szymański
Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski na igrzyskach w Tokio.

Sztafeta mieszana 4x400 w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński wygrała sobotni bieg finałowy i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

Nasi reprezentanci pobiegli w czasie 3:09.87, bijąc swój własny rekord Europy z eliminacji. Srebrny medal wywalczyła Dominikana, natomiast brązowy – Stany Zjednoczone.

twitter

Prezydent i premier gratulują Polakom

Polskim zawodnikom pogratulował prezydent Andrzej Duda. "Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord europy pobite! Radość i duma!" – napisał na swoim profilu na Twitterze.

twitter

"Mamy złoto na igrzyskach olimpijskich w sztafecie mieszanej 4x400m! Ogromne gratulacje dla naszych sportowców" – napisał z kolei premier Mateusz Morawiecki.

twitter

Nowa konkurencja na igrzyskach

Sztafeta mieszana 4x400 metrów pojawiła się na igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy. Jej międzynarodowy debiut przypadł dwa lata temu na mistrzostwach świata w Dausze, gdzie po złoto sięgnęli Amerykanie.

Złoto w sztafecie jest drugim medalem dla Polski na igrzyskach w Tokio. We wtorek Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki.

Igrzyska w Tokio potrwają do końca przyszłego tygodnia. Oficjalne zamknięcie imprezy zaplanowano na 8 sierpnia.

Spór o... majtki polskich biegaczek. "Innych problemów nie ma?"

Źródło: TVP Sport