Według szacunków urzędu, tegoroczny zbiór szparagów wyniesie ok. 106,4 tys. ton, czyli o 19 proc. mniej niż rok temu i 16 proc. mniej niż średnia z ostatnich sześciu lat.
"Ten spadek można tłumaczyć także tym, że w wyniku pandemii koronawirusa w niektórych regionach brakowało zagranicznych pracowników, przez co nie udało się zebrać plonów z wszystkich pól szparagów" – podał Destatis, cytowany przez Deutsche Welle.
Niemcy są europejskim liderem jeśli chodzi o uprawę szparagów. W ubiegłym roku z Niemiec pochodziło 41 proc. europejskiej produkcji warzywa. Do zbierania zatrudniani są w dużych liczbach pracownicy sezonowi m.in. z Polski i Rumunii. Z powodu pandemii i związanych z nią utrudnień w tym roku było ich zdecydowanie mniej.
Czytaj też:
Nowa metoda leczenia COVID-19 działa
Czytaj też:
Koronawirus w Rosji. Takiej sytuacji nie było od kwietnia
Polecamy Państwu „DO RZECZY+”
Na naszych stałych Czytelników czekają: wydania tygodnika, miesięcznika, dodatkowe artykuły i nasze programy.
Zapraszamy do wypróbowania w promocji.
