Jest pierwszy medal dla Polski na igrzyskach w Paryżu

Jest pierwszy medal dla Polski na igrzyskach w Paryżu

Medalistki slalomu K1 pozują do zdjęcia podczas dekoracji. Pierwsza z lewej Klaudia Zwolińska Źródło: PAP / Adam Warżawa
Reprezentantka Polski Klaudia Zwolińska zdobyła pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal olimpijski w slalomie K1, przekazała Polska Agencja Prasowa. To pierwszy medal dla Polski na rozgrywanych we Francji igrzyskach.

Polka przegrała tylko z utytułowaną Australijką Jessicą Fox, która uzyskał wynik 96,08. Zwolińska stanęła na podium z wynikiem 97,53 sekund. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Brytyjka Kimberley Woods – 98,94.

Finał miał dramatyczny przebieg. Startując z piątego miejsca Fox zaliczyła dobry przejazd i nie otrzymała żadnej kary sekundowej.

Zwolińska to aktualna mistrzyni Europy w kajakarstwie górskim oraz zdobywczyni brązowego medalu podczas mistrzostw świata. Podczas tegorocznych igrzysk będzie jeszcze rywalizowała w kategorii C1 oraz crossie.

twitter

Fox jest aktualną mistrzynią olimpijską w kategorii C1. Podczas trzech poprzednich igrzysk zdobywała medale kategorii K1, jednak nigdy nie zwyciężyła. Do tej pory jej najlepszym wynikiem był srebrny medal w Londynie w 2012 roku.

Gratulacje od ministra

Klaudia Zwolińska pochodzi z małej wsi Kłodne w powiecie limanowskim. Zawodniczka jest żołnierzem Wojska Polskiego w stopniu szeregowego. Gratulacje 25-letniej zawodniczce złożył minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Fenomenalny finał w kajakarstwie górskim K1! W pełni zasłużony srebrny medal wędruje do szer. Klaudii Zwolińskiej z @CWZ_SPORT! Jest to pierwszy medal zdobyty przez reprezentanta Polski, żołnierza Wojska Polskiego podczas igrzysk olimpijskich w #Paris2024" – napisał szef MON na swoim koncie na platformie X.