KrajPoznań: Ośmiu policjantów urządziło sobie grilla nad Maltą

Poznań: Ośmiu policjantów urządziło sobie grilla nad Maltą

fot. zdjęcie ilustracyjne
fot. zdjęcie ilustracyjne / Źródło: PAP / Leszek Szymański
Dodano
Ośmiu policjantów drogówki zjechało się w niedzielę z różnych stron Poznania nad Maltę. Mężczyźni rozpalili grilla w miejskim zieleńcu, pomimo obowiązującego zakazu zgromadzeń.

W czasie szerzącej się epidemii koronawirusa, mężczyźni postanowili spotkać się nad jeziorem i pogrillować. Przypomnijmy, że w całym kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń i obostrzenia w przemieszczaniu się. Policjanci ruchu drogowego zjechali się motorami z różnych stron Poznania.

Jak informują lokalne media, wielkopolska policja została powiadomiona o całej sprawie, a wobec grillujących funkcjonariuszy wszczęto już postępowania dyscyplinarne za naruszenie procedur służbowych. Jak zapowiadają policjanci, kary wobec ich kolegów po fachu "będą surowe".

Jak przekazał mediom Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, krnąbrni i nierozsądni policjanci zostali już także ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

Czytaj także:
Grodzki ujawnił, co Senat zrobi z ustawą PiS. "Narasta irytacja..."

/ Źródło: epoznan.pl, gloswielkopolski.pl

Czytaj także

Od północy z 10 na 11 lipca trwa cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę 12 lipca. Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także