Polacy pokonali Ukrainę

Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek Źródło: PAP / Bartłomiej Zborowski
W towarzyskim meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie reprezentacja Polski wygrała 2:0 (1:0) z Ukrainą. Bramki dla biało-czerwonych strzelili Krzysztof Piątek i Jakub Moder. W zespole gości w 12. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Andrij Jarmołenko, strzelając w słupek.

Polakom na początku spotkania dopisało. W 11. minucie Andrij Jarmołenko został sfaulowany w polu karnym przez Pawła Bochniewicza i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale trafił zaledwie w słupek.

twitter

Biało-czerwoni objęli prowadzenie w 40. minucie, gdy po fatalnym błędzie Łunina Polacy wyszli na prowadzenie. Po długim, górnym podaniu bramkarz gości wyszedł daleko za swoje pole karne. Po jego zagraniu piłkę przejął Piotr Zieliński, po czym podał do Piątka, a ten precyzyjnym strzałem skierował piłkę do pustej bramki.

twitter

Gospodarze podwyższyli w 62. minucie. Po nieudanym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Klicha, Płacheta z lewej strony pola karnego dośrodkował wprost na głowę Jakuba Modera. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka, ale dobitka była już bezbłędna.

Polska-Ukraina 2:0 (1:0)
Krzysztof Piątek 40', Jakub Moder 62'

Polska: 12. Łukasz Skorupski - 17. Robert Gumny (78, 18. Bartosz Bereszyński), 3. Sebastian Walukiewicz, 2. Paweł Bochniewicz, 13. Maciej Rybus (79, 16. Arkadiusz Reca) - 10. Przemysław Płacheta (84, 19. Sebastian Szymański), 14. Mateusz Klich, 6. Jacek Góralski (62, 8. Karol Linetty), 7. Arkadiusz Milik (62, 9. Jakub Moder), 20. Piotr Zieliński (46, 21. Kamil Jóźwiak) - 23. Krzysztof Piątek.

Ukraina: 23. Andrij Łunin - 13. Juchym Konopla (63, 18. Wałerij Bondar), 4. Serhij Krywcow, 22. Mykoła Matwijenko, 16. Bohdan Mychajliczenko - 7. Andrij Jarmołenko (46, 11. Marlos), 17. Ołeksandr Zinczenko (56, 14. Ihor Charatin), 21. Jewhenij Makarenko, 20. Wiktor Kowałenko (76, 5. Serhij Sydorczuk), 19. Ołeksandr Zubkow (46, 15. Wiktor Cyhankow) - 9. Roman Jaremczuk (46, 10. Júnior Moraes).

Mecz odbył się bez udziału publiczności.

Źródło: DoRzeczy.pl