KrajNauczyciele i rodzice przeciwko reformie. Protest pod MEN

Nauczyciele i rodzice przeciwko reformie. Protest pod MEN

fot. zdjęcie ilustracyjne
fot. zdjęcie ilustracyjne / Źródło: PAP / Tomasz Gzell
Dodano
W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, pod Ministerstwem Edukacji Narodowej zebrali się nauczyciele i rodzice protestujący wobec wprowadzanej przez PiS reformy. – Mam wrażenie, że wokół reformy szkolnictwa tworzy się atmosferę apokalipsy – komentował w Polskim Radiu red. Piotr Semka.

Protest to wyraz sprzeciwu rodziców i nauczycieli wobec odrzucenia obywatelskiego wniosku o referendum oraz szybkiego wprowadzenia w życie reformy edukacji. Demonstracja odbywa się pod hasłem "Szkoła jest nasza".

Jak komentował w PolskimRadiu24 red. Piotr Semka, "nie jest tajemnicą, że opozycja chciałaby wokół kwestii szkolnej rozpocząć kolejny front gorącej jesieni". – Mam wrażenie, że wokół reformy szkolnictwa tworzy się atmosferę apokalipsy – dodał dziennikarz.

/ Źródło: Twitter / 300polityka.pl
/ zma

Czytaj także

O północy z piątku na sobotę (25 na 26 maja) rozpoczyna się cisza wyborcza
[Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (26 maja). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także