Skandal w Gliwicach. Pseudokibice przerwali mecz

Skandal w Gliwicach. Pseudokibice przerwali mecz

Kibice Piasta Gliwice
Kibice Piasta Gliwice Źródło: PAP / Andrzej Grygiel
Do skandalu doszło podczas 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy w czasie meczu Piast Gliwice-Górnik Zabrze. Z powodu zachowania pseudokibiców sędzia przerwał mecz.

Do awantur doszło w 80. minucie, gdy gospodarze prowadzili 1:0. W sektorze Górnika została spalona flaga Piasta, co rozjuszyło grupę pseudokibiców gospodarzy, którzy sforsowali bramę oddzielającą trybuny od boiska. Na boisku momentalnie znalazła się policja.

twitter

Po kilkudziesięciu minutach narady między sędziami, delegatem, organizatorem oraz policją, mecz nie został wznowiony. Nie wiadomo jeszcze, jaka decyzja zostanie podjęta, ale wszystko wskazuje na to, że jedna z drużyn otrzyma walkowera. Decyzja zostanie podjęta w poniedziałek.

Komisja Ligi reaguje na zajścia podczas meczu Piast-Górnik. "Akty chuligaństwa zasługują na najwyższe potępienie"

Źródło: DoRzeczy.pl