Obserwator mediówNiepokojące doniesienia z Niemiec. "Od 60 do 70 proc. ludzi może zostać zarażonych"

Niepokojące doniesienia z Niemiec. "Od 60 do 70 proc. ludzi może zostać zarażonych"

Angela Merkel, kanclerz Niemiec
Angela Merkel, kanclerz Niemiec / Źródło: PAP/EPA / CLEMENS BILAN
Dodano
– Od 60 do 70 proc. ludzi w Niemczech może zostać zarażonych koronawirusem - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Wypowiedź szefowej niemieckiego rządu przywołują lokalne media. – 60 proc. ludzi będzie miało z tym co najmniej trochę do czynienia – oświadczyła Merkel na posiedzeniu frakcji parlamentarnej CDU/CSU w Bundestagu.

Na spotkaniu kanclerz Niemiec opowiedziała się za podjęciem stanowczych kroków, które pomogą w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak relacjonował polityk CDU, cytowany przez DPA, według Angeli Merkel wszelkie imprezy i wydarzenia powinny zostać odwołane. – Mecze przed pustymi trybunami nie są tym najgorszym, co może się przydarzyć temu krajowi – miała stwierdzić kanclerz.

W Niemczech potwierdzono dotąd 1307 przypadków koronawirusa, w tym dwa śmiertelne.

Czytaj także:
"Sądy dzisiaj są największym zagrożeniem dla wolności słowa". Śpiewak skazany prawomocnie
Czytaj także:
Minister Rozwoju: Sytuacja jest najpoważniejsza od 2008 roku

/ Źródło: DPA, Deutsche Welle

Czytaj także

Od północy z 10 na 11 lipca trwa cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę 12 lipca. Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także